S T E E L   D A R T S   -   D U B N I C A   N A D   V Á H O M

Sportclub Bar Open

Jedenkrát v roku sa koná už tradičný open turnaj jednotlivcov, určených nielen pre domácich hráčov. Počas krátkej histórie sa turnaja zúčastnilo niekoľko špičkových hráčov zo Slovenska, ale aj spoza rieky Moravy, či dokonca z Poľska. Turnaj býva dotovaný zaujímavou čiastkou vedením baru Sportclub a je zaradený v kalendári Slovenského pohára. Po úvodnom februárovom ročníku sa pravidelným termínom stáva druhá polovica augusta. Hráči na úvod hrajú v kvalifikačných 4-5 členných skupinách, pričom najlepších 16 alebo 32 postupuje do play-off.

VI. Sportclub Bar Open 2013

Od ročníka 2013/14 sa Slovenský pohár začal hrať na dve katégorie. Dubnický turnaj bol kvôli nižšiemu počtu terčov zaradený do nižšej kategórie Región. Ale ani to nezabránilo tomu, aby sa na turnaj prihlásilo rekordných 52 účastníkov. Perličkou bola účasť vôbec prvého poľského šípkara na Slovenskom pohári. V 8 základných skupinách hralo po 6-7 hráčov, najlepší štyria vždy postúpili ďalej. Z 32-členného play-off pavúka si víťazstvo zabezpečil už po tretíkrát Oto Zmelík (DC ToiToi Dixi / Bratislava). O jeho suverénom výkone (v turnaji prehral len 3 legy z 34) svedčí aj jednoznačné víťazstvo 5:0 vo finále, jeho súper, niekoľkonásobný účastník turnaja Marek Polach (DC ToiToi Dixi / Frýdek-Místek) nemal šancu. Bronzovú priečku pri svojej premiére vybojoval Vladimír Zatko (Voderady). Štvrú priečku obsadil Ľuboš Pivarč (Bratislava). Najviac bíng (4) hodili F.Vranka a O.Zmelík, najvyššie zavretie (156) dosiahol M.Gažo. DLKŠ zastupovalo až 20 šípkarov, najďalej sa dostali štvrťfinalisti M.Gažo a J.Kvasnička.

Výsledky - Sportclub Bar Open 2013

V. Sportclub Bar Open 2012

Malé jubileum turnaja poctilo svojou účasťou 42 hráčov, pričom bolo podujatie opäť úvodnom časťou Slovenského pohára 2012/13. Z domácej súťaže štartovalo 13 hráčov. Žreb rozdelil hráčov do 8 základných skupín po 5-6 hráčov, potom 32 najlepších postúpilo do play-off. Do finále sa prebojovali dvaja Bratislavčania, dvaja vynikajúci hráči slovenskej steelovej secény. Po štyroch rokoch sa z víťazstva opäť radoval Oto Zmelík, vo vyrovnanom finále - výsledok 5:4 - naňho nestačil jeho oddielový kolega Ľuboš Pivarč (obaja DC ToiToi Dixi / Bratislava). Tretie miesto po vynikajúcom výkone obsadila domáca stálica Martin Červeňan (Zepelin / Dubnica n.V.), ktorý v turnaji hodil 8 bíng a zavrel 156. Štvrtú priečku zaznamenal prekvapujúco Michal Göring (Košice), v zápase o bronz podľahol 2:4. Z domácej ligovej súťaže DLKŠ sa darilo ešte Patrikovi Pápežovi a Petrovi Rarikovi.

Výsledky - Sportclub Bar Open 2012

IV. Sportclub Bar Open 2011

V tradičnom augustovom termíne sa uskutočnilo 4. vydanie najväčšieho dubnického šípkarského turnaja Sportclub Bar Open 2011. Najskôr to mal byť záverečný turnaj Slovenského steelového pohára, avšak po zmene sezónneho kalendára to bol úvodný turnaj novej sezóny 2011/2012. Na turnaj sa zapísalo spolu zatiaľ historicky najviac 46 hráčov (z toho 11 z domácej ligy). Hralo sa v 8 základných skupinách po 5-6 hráčov. Najlepších 32 hráčov postúpilo do play-off. V jeho finále sa stretli víťazi dvoch úvodných ročníkov. Druhé víťazstvo si z Dubnice napokon odniesol Daniel Barbořák (Darkovičky), na ktorého vo finále s výsledkom 5:1 nestačil Oto Zmelík (DC ToiToi Dixi / Bratislava). Bronzovú priečku bez boja získal Matej Chládecký (Žilina), keďže dovtedy famózne hrajúci Milan Dudáš  (DC ToiToi Dixi / Martin) kvôli iným povinnostiam z turnaja pred semifinále, žiaľ odstúpil. Z domácich hráčov sa najviac darilo Róbertovi Melišovi, ktorý vďaka cennému víťazstvu 4:0 nad Ľubošom Pivarčom postúpil medzi osem najlepších. Predtým, v osemfinále skončili svoju púť M.Červeňan, F.Vranka a Ľ.Lutišan.

Výsledky - Sportclub Bar Open 2011

III. Sportclub Bar Open 2010

Tretí turnaj sa už pod súčasným názvom dostal zároveň do kalendára Slovenského pohára v steeloch, pod hlavičkou SŠF. Aj vďaka tomu bol doteraz najkvalitnejším turnajom, veď z najlepšej desiatky vtedajšieho rebríčka sa do turnaja prezentovalo až deväť hráčov (medzi inými P.Martin, O.Zmelík, M.Dudáš, Ľ.Pivarč, M.Klopan, M.Bédy, I.Novotný, R.Urgela, M.Hypík, K.Nagyová...). Do úvodných kvalifikačných skupín bolo vyžrebovaných 33 hráčov, z toto opäť len 10 domácich. Finále bolo vskutku kvalitné a napínavé, lepšie nervy mal napokon Peter Martin (DC ToiToi Dixi / Zvolen), strieborný skončil po finálovej prehre 5:6 Ľuboš Pivarč (DC Rača / Bratislava). Na 3. mieste sa umiestnil Marek Hypík (Trnava), ktorý zdolal Róberta Urgelu (Banská Bystrica) výsledkom 3:0. Z domácich hráčov v prvej polovičke poľa skončili F.Kováč, D.Vároš a P.Hromádka.

Výsledky - Sportclub Bar Open 2010

II. Sportclub Bar Open 2009

Druhý ročník sa uskutočnil pri príležitosti 10. výročia otvorenia baru a niesol názov Sportclub 10 Open. Uskutočnil sa tentokrát v augustovom termíne, počas letnej prestávky. Svojou účasťou turnaj poctili popri zástupcoch slovenskej elity (O.Zmelík, M.Bédy, I.Novotný, K.Nagyová...) aj niekoľkí kvalitní českí hráči (M.Polach, M.Witala, D.Barbořák). Turnaja sa zúčastnilo spolu 34 šípkarov (len 10 domácich) a do play-off postupovalo z kvalifikačných skupín už len 16 najlepších. Medzinárodný charakter turnaja podtrhlo čisto české finále v ktorom Daniel Barbořák (Darkovičky) zvíťazil nad Michalom Witalom (Havířov) pomerom 6:3. Obhajca prvenstva Oto Zmelík (DC ToiToi Dixi / Bratislava) prehral v semifinále 4:5 po úpornom boji s M.Witalom. Náplasťou mu bol aspoň stupeň víťazov po víťazstve 3:0 nad Milan Gažom (DC Visolaje). Najlepší domáci šípkari sa umiestnili až na 9.-16. mieste.

Výsledky - Sportclub Bar Open 2009

I. Sportclub Bar Open 2008

Bolo že to slávy, keď sa pri dubnických terčoch zjavili prví hráči zo slovenskej špičky (O.Zmelík, Ľ.Pivarč, M.Polák, M.Bédy, M.Sulovský...). Úvodný ročník sa hral ešte uprostred sezóny vo februári pod názvom Corgoň Sportclub Cup a zúčastnilo sa ho 35 hráčov, z toho 22 hráčov z domácej ligy. Hralo sa v 8 kvalifikačných skupinách, z nich vypadli len 3 hráči, zvyšok (32) postúpil do play-off. Premiérový titul si odniesol najväčší favorit turnaja Oto Zmelík (DC ToiToi Dixi / Bratislava), ktorý v turnaji nenašiel premožiteľa a aj vo finále si poradil s Filipom Kováčom výsledkom 5:2 (Zepelin / Solčany). Na bronzovej priečke skončil domáci matador Martin Červeňan (Zepelin / Dubnica n.V.), keď v zápase o bronz zdolal výsledkom 4:2 Michala Sulovského (Piešťany).